מבט מל"מ
בטאון המרכז למורשת המודיעין

מבט מל"מ: גיליון 30 אוגוסט 2002

חיי רבים ניצלו הודות להישגי קהילת המודיעין במלחמה בטרור, אנו עלולים להגיע לעשרים מדינות מגורענות, הפלשתינים - מהפכה או מדינה?, ישראל סוריה ולבנון האם לקראת פתיחה חזית שניה?, אני מוטרד שהעניין האיראני הפך אצלנו לנושא פוליטי, פרסטרויקה , גלאסנוסט והקג"ב שמירת התהליכים הדמוקרטיים, מודיעין שרות החוץ הרוסי ה-S.V.R, אירופה והשינוי בסדר העולמי, הודו ופקיסטן מי נגד מי?, המסתערבים הראשונים, ימים שהיו מכס ה"פונדקאי" והש"י בנהריה,הפרדה חד צדדית תיצור מפת "שקשוקה",  

מבט מל"מ: גיליון 29 מאי 2002

ישראל השתבחה במבצע "חומת מגן" בחיל מודעין מעולה, הערכות המודיעין על הצפוי לאחר הנסיגה מלבנון והאינתיפאדה התממשו אחת לאחת . אין פתרון צבאי אבל מתחייבת עמידה צבאית, ישראל טועה כשהיא מתייצבת בראש המאבק נגד איום הגרעין האיראני, ערביי ישראל רוצים לפתוח מחדש את "תיק 1948", הקוראים יכולים לכפות על התקשורת לשנות את תיאור האינתיפאדה, לאחר עשר שנים למבצע "שלמה", המל'ימ הפיק לקט פרסומי הסתה בתקשורת הערבית והוא הועבר לעיונו של מזכ"ל האו"ם , קופי ענאן, מה עושים עם איראן?, זיכרונות ממבע "סואץ" 1956, המודיעין האמריקני לפני ואחרי ה-11 בספטמבר. 


מבט מל"מ: גיליון 28 ינואר 2002

הפלשתינים שנה אחרי פרוץ האינתיפאדה, האם עירק מאחורי מעטפות האנתרקס, הבעיה המודיעינית של אמנות למניעת תפוצת נב"ק וטק"ק, האיש שלנו אצל הכורדים, האלוף גלעד : ערפאת רואה לנגד עיניו אוקיאנוס דמוגראפי פלשתיני, נתיב" ליהודי ברה"מ הקומוניסטית, הצורך בהפרדה חד צדדית. 


מבט מל"מ: גיליון 27 אוקטובר 2001

התקפת הטרור בארה"ב  מחדלים שהיו או לא היו,  הרשות הפלסטינית סיימה את תפקידה,  שחרור פלסטין וחיסול ישראל,  רה"מ שרון : מחויב להבטיח ביטחון  לאזרחים,  ראש המוסד : חשיבותה של התחבולה, פרשת לוקרבי - הפיגוע במטוס פאן-אם.  


מבט מל"מ: גיליון 26 מאי 2001

ערבי ישראל מאבק לאיזה  שוויון,  ראיון עם האלוף  מיל' אורי שגיא,  האם התפוח בשאר נפל רחוק מהעץ – חאפט ?,  בן גוריון  לידין: האם ניתנה הוראה ? , פרשת "להבה" שוחזרה אינתיפאדת אל אקצה והחמאס,  השבוי שחיבר תורת הבריחה מהשבי, 


מבט מל"מ: גיליון 25 דצמבר 2000

המשבר עם הפלסטינים,  ערפאת רוצה הסכם,  האם הייתה התרעה על מהפיכת חומייני באיראן ? , המודיעין האמריקני-דעה אחרת ,  שחזור חטיפת קצינים סורים, השיגעון למזל"ט של שבתאי בריל, מרכז מידע למודיעין ולטרור מוקם במל"מ. 


מבט מל"מ: גיליון 24 אוגוסט 2000

"הצנזור והצנזורה לא יודעים הכל אבל , בודקים הכל, התמודדות - פיגועי ההתאבדות- כלי מנצח, פכים קטנים מסיפורי העלייה הבלתי לגאלית מעיראק, מארכיון ה-C.I.D , מעלילות האיסוף המדיני, הסביבה האסטרטגית של ישראל - מגמות מרכזיות לשנת  2000. 


מבט מל"מ: גיליון 22 יולי 1999

על זכות ההתכחשות וחובת הנאמנות לדעתי , אין לקברניט זכות להתכחש לקצין מודיעין לאחר שזה סיים שליחותו . נהפוך הוא , דווקא זכות ההתכחשות יוצרת חובת נאמנות של הקברניט לפקודיו, סיכוי מול סיכון, " זכות ההתכחשות קיימת ביסודו של כל גוף מודיעיני, " יש להפריד בין זכות ההתכחשות של המדינה לאחריות האישית של המפקדים, " חובת הנאמנות וזכות ההתכחשות דרות בכפיפה אחת בחוזה בין המדינה לשלוחיה'", עד היכן מגעת המחויבות המוסרית של המדינה לשלוחיה? מעבר לקווים, המודיעין במלחמת העצמאות, פלסטינים - עם בהיווצרותו,