עופרית (עופי) בוקר ז"ל

בת עדנה דוויק וצבי שיאוביץ נפטרה ביום ט"ז בניסן תש"ס 21/04/2000
עופרית נולדה בתל-אביב ביום ח´ חשון תשכ"א, 29 אוקטובר 1960, לאימה עדנה דוויק ולאביה צבי שיאוביץ.

אימה, עדנה, גידלה אותה לבדה בבית סבה רחביה דוויק ז"ל, וסבתה, יהודית ז"ל לבית פדרמן, באווירה תרבותית- מוסיקלית. צלילי הפסנתר הראשונים אליהם נחשפה, היו של סבתא יהודית, שאהבה לנגן מיצירותיו של שופן.

כילדה, זכתה עופי להאזין לקונצרטים של הפילהרמונית בהיכל התרבות וכבוגרת המשיכה במסורת זו, תוך שהיא מעמיקה ידיעותיה גם בענפי מוסיקה נוספים. פרטה על פסנתר וגיטרה. לצד ריקוד בלט ושירה במקהלה, מעידות עבודות אותן כתבה בביה"ס היסודי בלפור, על עין חדה ורגישות לטבע ולתבנית  נוף מולדתה התל-אביבית, שכללה מבנים ייחודיים ופסלי אריות בסמטאות פלונית ואלמונית.

לימים חודדה רגישות זו בעדשת המצלמה, באמצעותה הנציחה עופי את אתרי נוף הילדות, ששרדו אחרי הקמת גורדי השחקים בעיר. 
כסטודנטית לקולנוע באוניברסיטת ת"א ביטאה את מחאתה על הרס הישן והיפה, במסגרת הסרטים אותם צילמה וערכה. 
בעת לימודיה בתיכון חדש, אותו סיימה ב-1978, נמנתה בנוסף ל"צופים" גם עם התנועה ליהדות מתקדמת. כאן יועדה להכשרה בקיבוץ יפעת, שהחלה במסגרת של"ת, לאחר מכן בחרה בשירות צבאי בחיל האוויר, כצלמת.

השיחרור מצה"ל מצא את עופרית ממשיכה בטיולים בעולם, בהם החלה עוד בנערותה. הטיול לספרד בשלהי 1981, היווה נקודת מפנה, שעה שהכירה את מי, שכעבור שנה יהיה לה לבעל ולחבר לחיים, נחום בוקר. עובדת היותו בן ירושלים ועיסוקו הביטחוני, שהשיק לשירות הביטחון הכללי, הביאו להעתקת מגורי המשפחה הצעירה לירושלים, כשעופרית כבר אם לבנה אור, שנולד ב-1984, בתל-אביב, עם סיום לימודיה האקדמאיים. בנובמבר 1986 השתלבה כדסקאית בשירות הביטחון הכללי, במרחב ירושלים, יהודה ושומרון. הנטיות האומנותיות של התל-אביבית, ה"שינקינאית" משהו, נדחו לשעות הפנאי, שהפכו מעטות, כך הסתבר לדסקאית החרוצה, שנאלצה לחלק את זמנה בין המשפחה, שהתרחבה עם הולדת הבת ניצן ב-1988, לבין מלאכת הסיכול התובענית, שהייתה לה לאורח חיים, וגם בה ראתה אומנות לשמה. בשנת 1998 התמנתה עופרית לראש שלוחה במרחב ירושלים,יהודה ושומרון, שלוחה נושאית, שהיא עצמה יזמה ושקדה על הקמתה.

זמן קצר לאחר מכן חלתה במחלה ממארת, תוך שהיא נאבקת על מנת להשיג לעצמה זמן נוסף, מבלי לחדול מעבודתה המסורה, עד לפטירתה.עופי נפטרה ביום ט"ז ניסן תש"ס, 21 אפריל 2000. 
בת 39 הייתה במותה. 
הניחה בעל – נחום, הורים – עדנה וצבי, בן ובת – אור וניצן.
הובאה למנוחות בחול המועד פסח תש"ס, בבית העלמין בקיבוץ עינת. 

יהי זכרה ברוך