גלית גרובר ז"ל

בת בלה ודורל אדריאן נפלה ביום י"ז באב תשנ"ו 02/08/1996
בת בלה ודורל אדריאן. נולדה ביום כ"ז באדר תשל"ז (17.3.1977) בנצרת עילית.

אחות בכורה לרינת.

גלית החלה את מסלול לימודיה בבית-הספר היסודי "גלבוע" וסיימה בהצלחה בבית-הספר התיכון ע"ש משה שרת, במגמה הביולוגית. במחצית פברואר 1996 התגייסה גלית לצה"ל והוצבה לחיל המודיעין. היא נשלחה לקורס ייעודי  של החיל, כדי לשבצה באחת מיחידות המודיעין. במהלך הקורס התגלתה גלית כבחורה אינטליגנטית וחכמה, הבוחרת את מלותיה בקפידה. היא היתה חדורת מוטיבציה ורצון להצליח, והישגיה בקורס היו גבוהים. גלית היתה נערה שקטה וחייכנית, בעלת ערכי מוסר גבוהים, חונכה לאהבת המולדת ולפטריוטיות. היתה פרפקציוניסטית, אהובה על חבריה בקורס ובאזרחות, אהבה לעזור לזולת, היתה פעילה מבחינה חברתית וסייעה בארגון מסיבת הסיום של הקורס.

גלית נהרגה בתאונת דרכים, שאירעה סמוך לצומת פורדיס, בדרכה הביתה ממסיבת הסיום של הקורס. בתאונה זו נהרגו גם רב"ט ליאת בן-ישי ורב"ט ליאת זנו, חברותיה לקורס. לאחר נפילתה הועלתה גלית לדרגת רב"ט.

על מצבתה חקקו הוריה ואחותה: "תגלית חיינו היית, ומעל פנינו גלית. שמך צורב שפתיים, גלית". להנצחת זכרה הציבו בני המשפחה נר זיכרון בבית הכנסת הסמוך לביתם, ורכשו פרוכת לחגים לבית הכנסת של חב"ד בנצרת עילית. לזכר הבנות הוקמה כיכר בנצרת עילית, "כיכר הבנות".

משפחתה כתבה: "אלוהים קוטף את הטובים ביותר וגלית, בלי שום ספק, היא הפרח היפה והטוב ביותר שאלוהים יכול לבחור. אוהבים תמיד ויודעים שעוד ניפגש". 

גלית נפטרה ביום י"ז באב תשנ"ו, 02 באוגוסט 1996.

בת 19 בייתה במותה.

השאירה אחריה הורים ואחות.

נקברה בבית העלמין הצבאי בנצרת עילית.

יהי זכרה ברוך