גרשון דגן ז"ל

בן תמרה ומנחם נפל ביום י"ג באדר ב' תשנ"ה 15/03/1995
בן תמרה ומנחם. נולד ביום ט"ז בתשרי תשל"ה (2.10.1974) בקרית ביאליק.

בן בכור למשפחה בת שני ילדים. בהיותו בן חמש שנים עברה המשפחה להתגורר באור יהודה, שם למד והתחנך. גרשון למד בבית-הספר היסודי "שיבת ציון" ובבית-הספר התיכון "פרקאוף", במגמה הריאלית-ביולוגית. נער ברוך כשרונות ועתיר יכולת, ששאף ללמוד ולדעת, להרחיב הבנתו והשכלתו. גרשון השתתף בחוגי העשרה ואף למד באוניברסיטת בר אילן במסגרת "נוער שוחר משפט עברי", שם התמחה בנושא "עסקת טיעון". בו בזמן עסק גם בספורט - שחייה, צלילה וכדורסל. הוא שיחק בקבוצת הנוער ובהמשך, הדריך כמאמן. בתקופה זו גם היה פעיל בתנועות הנוער "מכבי הצעיר" ו"הצופים".

בלט בכושר מנהיגות והיה דמות מרכזית בין בני גילו. בסיום כיתה י"א יצא, במסגרת בית-הספר, במשלחת נוער לקנדה. גרשון אהב מאוד לטייל במרחבי הארץ ושאף להגיע למקומות רחוקים ויפים. את המבדקים והמבחנים בלשכת הגיוס עבר בציונים גבוהים במיוחד ולכן זומן למבחני קורס טיס ולגיבוש לקומנדו הימי. 

בשלהי חודש מרץ 1993 גויס גרשון לשירות חובה בצה"ל והוצב לחיל המודיעין. הוא החל הכשרתו הצבאית בקורס מודיעין, סיימו  בהצטיינות ונשלח ליחידתו הקבועה. כבר בשלב הראשון לשירותו בלט גרשון בכישוריו וביכולתו, ולאחר תקופה קצרה ביותר יצא לקורס קצינים. בסיום הקורס חזר ליחידתו וקיבל את תפקיד קצין המבצעים במדור לבנון, בענף שטח של יחידת המודיעין בפיקוד צפון. לדברי מפקדו, גרשון קיבל תפקיד קשה ומסובך, המשלב אחריות, ידע ומקצועיות. הוא השקיע בעבודתו את כל זמנו וכל יכולתו. היה אהוב ומוערך על כולם. חבר ומפקד. 

גרשון נפל בעת מילוי תפקידו, כשמעד מצוק בנחל דרגות, במדבר יהודה. הועלה לדרגת סגן לאחר מותו.  במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: "גרשון מעד אל מותו תוך כדי טיול בנופים האהובים עליו כל כך. ... מרגע שהגיע ליחידה, הצטיין בכל דבר שעשה. במסגרת תפקידו פעל גרשון רבות למיגור פעילות המחבלים בדרום לבנון. במסגרת מבצעים מיוחדים של צה"ל הוא עבד עם היחידות המובחרות בצבא, שם עשה לו שם כקצין אחראי ומסור, שניתן לסמוך עליו בכל משימה, קשה ככל שתהיה". 

בני משפחתו הנציחו את זכרו בספר תורה, שתרמו לבית הכנסת לעולי גרוזיה באור יהודה. קבוצת הנוער בכדורסל של אור יהודה, קרויה על שמו של דגן.  

גרשון נפטר ביום י"ג באדר ב´ תשנ"ה (15.3.1995).
בן 20 היה במותו.

הותיר אחריו הורים ואחות - אילנה.

נקבר בבית העלמין הצבאי בחולון.

יהי זכרו ברוך

לזכרו של גרשון דגן ז"ל