אברהם בן שטרית ז"ל

בן איבון וניסים נפל ביום י"ז סיון תשנ"ד 26/05/1994
בן איבון וניסים. נולד ביום י"ט בתמוז תשכ"ז (27.7.1967) בבאר שבע. אבי החל את לימודיו  בבית-הספר "יעלים" בבאר שבע, המשיך בבית-הספר התיכון "מקיף ד" וסיים את לימודיו לבגרות במסגרת לימודים אקסטרניים. במחצית נובמבר 1985 התגייס אבי לצה"ל, ולאחר שעבר את אימוני הטירונות ושירת במשך זמן מה בגדוד, נשלח לקורס קצינים והוכשר כקצין ציוד קשר.

במחצית נובמבר 1988 החל אבי  בשירות קבע. הוא שירת כמפקד פלוגת הפעלה בגדוד קשר, והיה קצין מקצועי ואחראי, בעל מוטיבציה גבוהה. כל מי שהכיר את אבי לא יכול היה להתעלם מאישיותו המיוחדת. בהיותו בשירות קבע אושרו לאבי לימודים באוניברסיטת תל אביב, במסגרת קורסים ללימודי חוץ. הוא למד עיצוב פנים ואדריכלות, וכן עיצוב גרפי במקינטוש. 

בסוף אפריל 1991 חלה אבי ואושפז בבית חולים. הוא קיבל סדרת טיפולים, ובין הטיפולים היה  חוזר ליחידתו וממשיך במילוי תפקידו. כך, במשך שלוש שנים, נלחם אבי במחלה מתוך אופטימיות יוצאת מגדר הרגיל. הוא היה אמור להמשיך בשירות קבע עד מחצית נובמבר 1994, אבל המחלה הכריעה אותו, כחצי שנה לפני כן. לאחר מותו הועלה אבי לדרגת רב-סרן. 

במכתב למשפחה כתב מפקד היחידה: "אבי תמיד שאף לשלמות הביצוע. ...תרם לאחרים מניסיונו וממקצועיותו וגרם עונג לסובבים אותו ולשוהים במחיצתו. ...אבי התאפיין בשקט הנפשי שלו, בצניעותו ובהיותו דמות נערצה וראויה לחיקוי." 

אחותו, טלי, ביטאה את געגועיה העזים לאבי: "וכל הדם גועש געגועים / וכל המעיים הומים געגועים / וכל הלב גועה געגועים / וכל השמים מרטטים געגועים / וכל האוויר רווה געגועים / וכל הרחובות נמתחים געגועים / וכל המכוניות צופרות געגועים / וכל החתולים בוכים געגועים / וכל הצעדים נוקשים געגועים / וכל העיתונים מרשרשים געגועים / וכל הטלפונים מצלצלים געגועים / וכל העמודים מחושמלים געגועים/ וכל הים גואה געגועים / וכל החול כבד געגועים / וכל הציפורים צווחות געגועים / וכל העלים רועדים געגועים / וכל השירים מזייפים געגועים / וכל החלונות משחירים געגועים / וכל נשימה שואפת געגועים / וכל נשיפה נושפת געגועים / וכל נשמה צועקת געגועים / וכל פינה אוספת געגועים / וכל הרוח מצליפה געגועים / ואין לה, אין לה רגע מנוחה./ געגועים לאדם אהוב שאיננו /ולעולם, לעולם לא יחזור, אפילו לא לשנייה, / כדי לשמוע עד כמה, כמה הוא חסר./ במיטתו פעור כמו חור, המקום הריק".  

אבי נפטר ביום י"ז בסיוון תשנ"ד, 26 במאי 1994. בן 26 היה במותו. השאיר אחריו הורים וארבע אחיות - יפה, סמדר, טלי ומורן.נקבר בבית העלמין הצבאי בבאר שבע.יהי זכרו ברוך