יגאל טסלר ז"ל

בן גילה ויעקב נפל ביום ח' באדר ב' תשמ"ד 11/03/1984
בן גילה ויעקב זכרונם לברכה, נולד ביום י"ג באלול תשי"ז (6.9.1957) בתל-אביב.

יגאל למד  בבית-הספר היסודי "ביאליק", אחרי כן המשיך וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון "צייטלין".

עד גיל 10 היה יגאל ככל הילדים; שובב, עירני, פעלתן ומלא מרץ. הוא היה תלמיד טוב בבית-הספר, מחונן בשכלו, אך עם זאת ילד חברותי שעיסוקיו כשל כל ילד אחר. כשהיה בן 10 שנים, חלה אביו  ובשל מחלתו היה מתאשפז לעתים קרובות בבית-החולים.

יגאל ואחיו הבוגר עזרו לאמם בעבודות הבית, ותמכו בה מן הבחינה הרגשית. כעבור שנתיים נפטר אביו, וזמן קצר אחרי כן חלתה גם אמו.  יגאל ואחיו, שניהם בגיל העשרה, ניהלו את משק הבית וטיפלו באמם. מפאת המצב הקשה, היה יגאל מאחר לשיעורים בבית-הספר וסופג נזיפות מהמורים אך הוא לא סיפר לאיש על מחלתה של אמו. למרות אורח החיים הקשה שנכפה עליו, המשיך יגאל להצטיין בלימודים ולהיות פעיל במועצת התלמידים בבית-ספרו. כשהיה בן 16 שנים, נפטרה אמו והוא אז אדם מבוגר ועצמאי לכל דבר. 

כשסיים את לימודיו, הוא החליט ללכת בדרכי אחיו צבי ולהירשם ללימודי הרפואה.  יגאל גויס לצה"ל בשלהי אוקטובר 1975, והחל ללמוד במסגרת העתודה האקדמאית. אחרי שסיים את לימודיו באוניברסיטת תל-אביב, הוא התמחה בבית-החולים "איכילוב", ואת עבודת הדוקטורט שלו עשה במסגרת מכון הלב בבית-החולים תל-השומר. במהלך שנות לימודיו, ככל רופא עתודאי, סיים יגאל קורס חובשים וקורס קצינים. בשנה השישית ללימודיו, בשנת 1982 נישא לאורלי. כששב לשירות פעיל בצה"ל בנובמבר 1982, הוצב ביחידה של חיל-המודיעין ושימש כרופא צבאי. מפקדיו היו שבעי רצון מאופן תפקודו, ובחוות הדעת עליו ציינו שהוא קצין מעולה, שכל יחידה הייתה מתברכת בו. 

בינואר 1984 נולד לבני הזוג בן בכור, רן, ולא היה גבול לאושרו של יגאל. מאז ומתמיד שאף יגאל להתמחות במיילדות, כדי לקחת  חלק בהבאת חיים לעולם, אולם הוא לא זכה להגשים את שאיפתו ואף לא ליהנות מהורות במשך זמן רב.  ביום ח´ באדר ב´ תשמ"ד נפל יגאל בעת מילוי תפקידו. לאחר מותו הועלה יגאל לדרגת סרן.  

יגאל נפטר ביום ח´ באדר ב´ תשמ"ד, 11 במרץ 1984, בן 27 במותו.נקבר בבית-העלמין בקריית שאול.

הוא השאיר אחריו אשה ובן, ואח.

יהי זכרו ברוך.

לזכרו של יגאל טסלר ז"ל