אהוד גראוברט ז"ל

בן ציפורה ווילי נפל ביום כ"ה בחשון תשמ"ג 11/11/1982
בן ציפורה ווילי, נולד ביום כ"ז בכסלו תשכ"א (16.12.1960) בקריית טבעון.

אהוד היה בן  למשפחה ותיקה בקריה, וממנה שאב את אהבת ישראל ואת תחושת האחריות לביטחון המדינה. הוא למד בבית-הספר היסודי "רימונים" ובבית-הספר התיכון על-שם חיים גרינברג. אהוד סיים את לימודיו התיכוניים במגמה הומנית. אהוד התבלט בכישוריו. הוא היה ספורטאי, היטיב לשחות, שיחק כדור-מים, הצטיין בקליעה למטרה ולקח חלק פעיל באירועים חברתיים בבית-הספר ובקריה.  לפני גיוסו לצה"ל השתתף אהוד בקורס מ"כים ובקורס צלילה במסגרת הגדנ"ע, וסיימם בהצטיינות. אודי התכונן לצבא ברצינות. מדי יום ביומו הוא היה רץ כ30- ק"מ, וכל זאת כדי להגיע בכושר מלא לצה"ל. 

באוקטובר 1978 התגייס אהוד לצה"ל, עבר גיבוש באחת הסיירות ומשם לחטיבת גולני. לאחר  סיום מסלול בגולני, הוא התנדב לקורס טיס, ובניגוד לדעת מפקדיו עזב לאחר חודשים מספר ועבר לקורס קציני חי"ר.  בנובמבר 1980, הוא השלים קורס קציני מודיעין והועלה לדרגת סג"ם. כעבור שנה אחת הועלה אהוד לדרגת סגן. בכל תקופת שירותו בצה"ל, הוא ביקש תמיד להיות קרוב לשדה המערכה. באוקטובר 1981, כשסיים את תקופת שירותו הסדיר, התנדב אהוד לשרת בצבא הקבע.  כשפרצה מלחמת שלום הגליל, הוא היה עם הכוחות שהתפרסו בלבנון. אהוד מילא את תפקידו בממשל הצבאי שהוקם בצור.

ביום כ"ה בחשוון תשמ"ג (11.11.1982), עקב התפוצצות מיכל גז בבית הממשל, קרס הבניין וקבר תחתיו את יושביו. בין ההרוגים היה אהוד.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "את מירב שירותו בצה"ל עבר במרחב הפיקוד, החל כמש"ק ביחידה, מפקד עמדת תצפית ברמת הגולן וחזרה לפיקוד ערב מלחמת שלום הגליל. תמיד הייתה בקשה אחת בפיו: להיות במקומות קרביים ולעשות את המודיעין בשדה. אכן, זאת עשה במשך כל שירותו. כשהתחילה המלחמה הלך לפקד על תצפית באחת היחידות שנטלו חלק בלחימה. ...הוא יצא בשלום מן המלחמה, אף כי שירת כל הזמן בקו החזית הראשון. לבסוף, כשהחלה העבודה הקשה לקהיליית המודיעין, אליה השתייך, על מנת לרדוף אחרי שארית המרצחים, התנדב אהוד ושירת בתפקיד שתרומתו חשובה לקהיליית המודיעין. בתפקיד זה נפל".   אחרי מותו הועלה אהוד לדרגת סרן.  

אהוד נפל ביום כ"ה בחשוון תשמ"ג, 11 בנובמבר 1982. בן 22 שנים היה במותו.
השאיר אחריו הורים ואחות.
נקבר בחלקה הצבאית בבית-הקברות בקריית טבעון.
יהי זכרו ברוך

לזכרו של אהוד גראוברט