אבירם חי זילבר ז"ל

בן יעל ומיכה נפל ביום כ"ב בטבת תשע"ו 02/01/2016
סמ"ר אבירם חי, זילבר, בן יעל ומיכה חיים. נולד בירושלים ביום כ"א בסיוון התשנ"ג (10/6/1993). בן בכור להוריו ואח גדול של תמיר ועמרי. אבירם היה הנכד הראשון משני הצדדים. שמו הפרטי נבחר על ידי הסבא יחיאל זילבר ז"ל שהיה ניצול שואה ואברהם היה אחד מאחיו שניספו. את השינוי לשם אבירם ביצענו לפי הצעה של הדוד גבריאל זילבר. אבירם נולד בבית החולים שערי צדק בירושלים במשקל של 825 גרם ושהה בפגיה קרוב ל-3 חודשים. שנה ראשונה גר בתל אביב ואחר כך עבר עם המשפחה לקריית אונו. עקב הפגות אבירם קיבל טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאית תקשורת. כשהיה בן שנה וארבעה חודשים נולד אחיו תמיר. את לימודיו התחיל בקרית אונו החל ממעון יום וגני הילדים המשיך בבית ספר היסודי "ניר", חטיבת הביניים על שם שז"ר וסיים בבית הספר התיכון על שם בן צבי (בגרות מלאה והצטיינות במקצוע חשבונאות).

כשאבירם הגיע גיל 15 וחצי נולד אחיו הצעיר עמרי. אבירם היה ילד משפחתי מאוד, אהב לבלות בחברת המשפחה המצומצמת וגם המורחבת. את אחיו הקטן העריץ ופינק בהמון אהבה. מאז שהיה קטן אהב אבירם מוזיקה וגם אובחן כבעל חוש קצב מפותח ביותר. הוא ניגן מעט באורגן ולמד גם ניגון על "עוד" (כלי מיתר מזרחי) כמו כן הוא היה אוהב לשיר ובכל מסיבות הכיתה הוא היה מופיע עם סולו שבחר. אהבה נוספת הייתה לו לקבוצת הכדורגל מכבי תל-אביב שאל משחקיה היה מנוי עד לזמן גיוסו ולאחר מכן המשיך ללכת למשחקים כאשר התאפשר לו. אבירם כיבד כל אדם באשר הוא ומעולם לא פגע במישהו ולא הסתבך בצרות, נדיב מאוד באופיו ולא ידע לומר את המילה לא. גרם נחת להוריו והיה מקור לגאווה גדולה. אבירם התגייס לצה"ל בתאריך 28/10/2012 לאחר הטירונות עבר קד"צ נהיגה בבה"ד 6 ולאחר מכן שובץ כנהג בסיירת מטכ"ל. שם שרת את כל מלוא שרות החובה וחתם לשנה נוספת בקבע. עבר הכשרה כנהג משא כבד.
אבירם ביחידה היה אהוב כמו בבית התחבר עם כולם והיה ידוע כחובב שירה מזרחית גם לשיר וגם להשמיע לכולם על מנת להרים את האווירה. גם בבית ידעו כמה אבירם אהב את השרות הצבאי והתנדב שם למשימות גם כאשר לא היה צריך לעשות זאת. ביום כ"ב בטבת תשע"ו (2.2.2016) נפל אבירם בעת שירותו והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בבית העלמין בסביון. הותיר אחריו אב- מיכה חיים, אם-יעל ו-2 אחים –תמיר ועמרי.

חבריו ליחידה ומפקדיו מספרים כי אבירם אהב מוזיקה, עשה עבודתו בצורה מסורה, תוך השקעה מרובה וכי היה אהוב על כל חיילי המחלקה. אבירם ניחן בנדיבות וקבלה של אחרים בצורה יוצאת דופן. מפקד היחידה, אל"מ שלומי, כתב למשפחתו במכתב התנחומים: " אבירם נטל חלק משמעותי בלב העשייה היחידתית והשתלב בצורה נפלאה במרקם האנושי, החברתי והמקצועי שלה. הוא התאפיין ברוח נדיבות יוצאת דופן, שמח לסייע בכל משימה ותמיד עשה זאת עם חיוך רחב. אבירם גילה חריצות ואחריות לצד צניעות וענווה וניכר כי ספג תכונות אלה בביתו כבר משחר ילדותו".

אבירם לנצח ייזכר בתוך ליבנו ולעולם לא נשכחו.