אליהו כלפון ז"ל

בן שולמית ודוד נפל ביום כ' בחשון תשל"ד 15/11/1973
אליהו, בן שולמית ודוד, נולד ביום י"ט בשבט תשי"ד (24.1.1954) בחיפה.

הוא למד  בבית-הספר היסודי "קישון" וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון-ריאלי בעיר-הולדתו. אליהו היה תלמיד חרוץ ושקדן ובעיקר הצטיין במקצועות הקשורים במזרחנות: ערבית ותולדות המזרח התיכון. בזכות ידיעותיו ובקיאותו עמד בבחינות מיוחדות במסגרת צה"ל, וקיבל אישור להמשיך את לימודיו במקצועות אלה באוניברסיטה העברית, במסגרת העתודה האקדמית. אלא שהוא שינה דעתו במפתיע והודיע, כי הוא מעדיף לשרת בצה"ל מיד בהגיע מועד גיוסו.
אליהו היה נער חברותי והשתלב יפה בחברות ובחוגים שונים, אפילו היה שונה מבחינת אופיו ומוצאו. הוא היה חביב על כל מכריו ובמיוחד על בנות המין היפה, והכל כינוהו בשמות-חיבה "אלי" ו"כליף". הוא היה בן טוב ומסור למשפחתו ותמיד מוכן היה לעזור לאחיו.

אליהו גויס לצה"ל בסוף נובמבר 1972 והוצב לחיל-המודיעין. לאחר סיום הטירונות ולאחר  שהשתלם באולפן לערבית, סיים קורס מש"קים והוצב ליחידת-שדה בסיני, בתפקיד שלשמו הוכשר, והוענקה לו דרגת רב-טוראי. הוא היה חייל מסור וחבר נאמן ועשה חיל בתפקידו. עתידו היה מובטח לו במסגרת שירותו הצבאי, והוא אהב את התפקיד ואת האזור שבו שירת. לדברי מפקדיו, כשפרצה המלחמה הקדיש את כל מאמציו למלא את המשימות שהוטלו עליו ועשה אף יותר מדרישות התפקיד. הוא השקיע מאמץ רב ולא נרתע מקשיים.

ביום כ´ בחשון תשל"ד, נפל אליהו בעת מילוי תפקידו. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל. 

אליהו נפטר ביום כ´ בחשון תשל"ד, 15 בנובמבר 1973, בן 19 במותו.
נקבר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.
השאיר אחריו הורים ואחים.
יהי זכרו ברוך.