צבי גורן הויברגר ז"ל

בן אטקה ובנימין נפל ביום י"א בתשרי תשל"ד 07/10/1973
צבי, בן אטקה ובנימין, נולד ביום כ"ג בשבט תש"ו (25.1.1946) בנתניה.

הוא למד בבית-הספר  היסודי "איתמר" ואחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון "טשרניחובסקי" בנתניה. צבי היה תלמיד נבון וערני, שקדן וחרוץ, אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא הרבה לפעול בחברת בית-הספר והתבלט בכושר-מנהיגותו. כן היה חובב ספורט והצטיין בענפי-ספורט שונים. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד" וכן פעל במסגרת גדנ"ע-אוויר, שם נעשה מדריך וגמר בהצטיינות קורס-דאייה. צבי היה אדם טוב-לב ומוכן תמיד לעזור לזולת. הוא היה בן נאמן ומסור להוריו. לפני שגויס לצה"ל עבר מבדקים לקורס-טיס, אך נדחה מסיבה רפואית. 

צבי גויס לצה"ל בסוף אוגוסט 1964 והוצב לחיל-השריון. לאחר סיום הטירונות ולאחר שהשתלם  בקורס מפקדי טנקים והתמנה למפקד טנק "סנטוריון", השתלם בקורס קצינים ובקורס שלישים והתמנה לשליש חטיבתי. כשהגיע זמנו להשתחרר מהשירות הסדיר, התנדב לשרת בקבע למשך שנה, ואותה שנה פרצה מלחמת-ששת-הימים.  אחרי ששוחרר משירות הקבע, נקרא לתקופות של שירות מילואים ואף השתלם בקורס קציני-מודיעין שלאחריו הוצב לחיל-המודיעין והתמנה לקצין-מודיעין בגדוד שריון. לאחר השחרור, למד באוניברסיטה העברית בירושלים יחסים בין-לאומיים ולימודי המזרח התיכון. יחד עם הלימודים הדריך סטודנטים עולים, היה פעיל בהתאחדות הסטודנטים ונסע ליפן בשליחותה.

הוא החל לפעול במסגרת המשמרת הצעירה של מפלגת-העבודה והתמנה לסגן ראש המחלקה לקשרי-חוץ במפלגה - תפקיד שמילא באחריות ובמסירות,  והשכיל לטפח קשרים הדוקים, עם פעילים צעירים רבים בתנועות סוציאליסטיות בעולם החופשי. חודשים אחדים עשה בשליחות המפלגה בחוץ לארץ, זמן קצר לפני שפרצה מלחמת יום-הכיפורים. כשפרצה המלחמה לא המתין צבי לצו-קריאה, ובלי שנפרד אפילו מהוריו התייצב ראשון ביחידתו בבוקר יום-הכיפורים. למחרת, נפגע הטנק שלו בקרב נגד חיילי קומנדו מצרים בין בלוזה לרומני, וצבי נהרג. לאחר נפילתו הועלה לדרגת סרן.  

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "צבי היה קצין מעולה ואמיץ, אשר דבק בכל משימה שהוטלה עליו, ביצע את תפקידיו ללא דופי ואף יותר מן הנדרש. כולנו הערכנו את כושרו ואת מנהיגותו". דיקן הסטודנטים והסתדרות הסטודנטים של האוניברסיטה העברית בירושלים, בסיוע המשמרת הצעירה של מפלגת-העבודה, הקימו קרן על שמו של צבי, לסיוע למפעלי התנדבות בתחומי החברה, ולהענקת מלגות לסטודנטים העוסקים באופן מיוחד בנושאים אלה.  

צבי נפטר ביום י"א בתשרי תשל"ד, 07 באוקטובר 1973.
בן 27 היה במותו.

השאיר אחריו אב, אם ואח.

נקבר בבית-העלמין בנתניה.

יהי זכרו ברוך

לזכרו של צבי גורן ז"ל