אלפרד (פרדי) אקסלרד ז"ל

בן אמיליה ויוליוס נפל ביום י"א בתשרי תשל"ד 07/10/1973
אלפרד, בן אמיליה ויוליוס, נולד ביום י"ח בחשוון תשי"ד (27.10.1953) בבוקרשט שברומניה והחל שם את לימודיו בבית-הספר היסודי. בשנת 1964 עלה עם משפחתו לישראל. המשפחה השתכנה במושב קדימה ואלפרד סיים את לימודיו בבית-הספר "אורים" במקום. אחרי-כן למד בבית-הספר התיכון האזורי בעמק-חפר ועמד בהצלחה בבחינות הבגרות. אלפרד היה נער צנוע ונעים הליכות. הוא היה נחבא אל הכלים ומעולם לא התפאר בידיעותיו ובהשכלתו.

כל אשר עשה - עשה בשקט ובצניעות, ללא יומרות. הוא היה תלמיד חרוץ והצטיין בעיקר במקצועות הריאליים. זמנו היה מוקדש, רובו ככולו, ללימודים ולשני תחביביו העיקריים - אלקטרוניקה וצילום. הוא בנה מכשירים חשמליים מורכבים ומסובכים ותכנן את עתידו בתחום האלקטרוניקה. כמו-כן התמחה בצילום ואף זכה בפרס בתחרות צילומים, שנערכה על-ידי הטלוויזיה הישראלית.אלפרד גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1972.

הוא עבר את הטירונות בבסיס הטירונים של צה"ל ואחרי-כן הוצב לחיל המודיעין. שם השתלם בקורס למפעילי ציוד-מיוחד, בו יכול היה ליישם את הידע הרב, שרכש בתחום האלקטרוניקה. הוא סיים את הקורס כחניך מצטיין ונשלח לשרת ביחידת מודיעין במוצב החרמון. עבודתו הייתה בתחום התפקידים שהשתיקה יפה להם והוא לא הרבה לדבר על שירותו הצבאי. אלפרד שהיה בן יחיד להוריו, היה מסור להם עד מאוד. הוא התמסר לטיפול בהם בעת שירותו הצבאי. גם כשהיה ביחידה מרוחקת, הרבה לבקר בבית והיה מנצל את חופשותיו כדי לעזור להוריו ולסייע להם ככל שיכול.

הוא התחבב על מפקדיו ועל חבריו ליחידה והיה נכון תמיד לסייע ולעזור לזולת. לכל משימה היה מתנדב מתוך מסירות ורצון לעשות כמיטב יכולתו. ביחידתו היה ידוע כחייל מסור, הממלא בשלמות ובדייקנות את המוטל עליו.
אלפרד נהרג ביום הכיפורים, י"א בתשרי תשל"ד  (7.10.1973), שעה שמוצב החרמון נפל בידי הסורים. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקדימה. השאיר אחריו הורים.
לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "בתקופת שירותו השתלב בעבודה תוך זמן קצר, וגילה עניין ומרץ בלתי-רגילים וידיעה, כי לעבודתו חשיבות ביטחונית עליונה. הוא רכש לו ידידים רבים בקרב חבריו והערכה רבה בקרב מפקדיו. לא חסך מרצו וכוחו כדי לתרום ליחידתו, מבחינה מקצועית וחברתית גם יחד".

 יהי זכרו ברוך.