אברהם כהן ז"ל

בן פרלה ואליעזר נפל ביום ד' בכסלו תשל"ג 10/11/1972
 בן אליעזר ופרלה. נולד בתל אביב ביום י"ג באלול תשי"ב (3.9.1952). שנות ילדותו של אברהם עברו עליו ברמת גן והוא למד בבית הספר היסודי "נטעים" במקום. בהיותו בן 11 עבר לקיבוץ  עיינות והצטרף לחברת הילדים של הקיבוץ. הוא היה פעיל בחברה ובה החל לבנות את עולם הערכים שלו. לאחר שלוש שנים, בהיותו כבן 14, עבר לקיבוץ משמר העמק וסיים את לימודיו התיכוניים במוסד החינוכי שבקיבוץ.
נוסף על לימודיו היה אברהם מדריך נוער במוסד "שומריה" שבקיבוץ. אברהם, שאהב חיי קיבוץ ועבודה, התקשר במיוחד לענף הלול ומצא בו את מקומו.

אחד מחברי הקיבוץ כתב עליו לאחר נפלו: "אברהם היה שונה: הוא נפתח אלינו בחיוך גלוי וחביב, שובה לב. יפה עיניים היה וחברו בו חן חיצוני ונועם הליכות. ברצון ובאהדה נענינו לו. ראינו לפנינו נער חמודות שהבטיח רבות והתברכנו בו כחבר לעתיד. שמענו את חבריו מזכירים שמו בחיבה ובהערכה, כאדם הנאמן להם ללא סייג ושואף לערכים. . . .". הוא היה ספורטאי מעולה, התמחה במשחקי כדור - כדור-עף וכדורסל - והשתתף בנבחרת המוסד החינוכי במקצועות אלה. אברהם התגייס לצה"ל במחצית נובמבר 1971 והתנדב לאחת היחידות המובחרות והמעולות. סיים קורס צניחה והוענקו לו כנפי צנחן על רקע כחול.
ביום ד´ בכסלו תשל"ג (10.11.1972), נפל בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

מפקד יחידתו כתב במכתב תנחומים להורים: "- - - - חייל טוב ומסור היה, נרתם לכל משימה קשה ומטה שכם לכל מאמץ. מכם ומאחיו הבוגרים שאב דוגמא וכוח להתמודד עם השירות הזה. רק שנה היה אתנו - ונקטף. יודע אני עד כמה אהבוהו חבריו ומפקדיו וכמה יחסרו אותו לאורך הדרך שלפניהם.- - - -" בעלון "ידיעות משמר העמק" נתפרסמה רשימה לזכרו; אחיו הבכור אורי (שנפל במלחמת יום הכיפורים) כתב במאמר לזכרו  שנתפרסם בעיתון "על המשמר": "אברהם היה ילד חמודות, חשבנו להקים בית משותף במשמר העמק " - אך משניהם נבצר לממש את שאיפתם.  

אברהם נפטר ביום ד´ בכסלו תשל"ג, 10 בנובמבר 1972, בן 20 במותו.
נקבר בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.
יהי זכרו ברוך.