גדליה-צבי(גדי) האס ז״ל

בן שרה ומנחם נפל ביום כ"ז בניסן תשנ"ג 18/04/1993
בן שרה ומנחם. נולד ביום כ"ט בחשוון תשל"ג (6.11.1972) בירושלים.
את לימודיו החל במגמה כללית בישיבת 'חורב', בה סיים שתים-עשרה שנות לימוד. בסיום לימודיו הגיש גדי בקשה להצטרף לישיבת ההסדר 'קרני שומרון' ולשרת בצה"ל שירות סדיר, בהתאם להסדר תלמידי הישיבות המשלב שירות צבאי עם לימודים בישיבה.

בתחילת יולי 1991 גויס גדי לשירות חובה בצה"ל והופנה למסלול טירונות של ישיבות ההסדר. בתום תקופת הטירונות הגיש בקשה לעזיבת מסלול זה. הוא שובץ בחיל-המודיעין ויצא לקורס תצפיתנים. מפקדיו העידו עליו, כי היה חייל מצטיין, אמין ובעל רמה אישית גבוהה. הוא נבחר לפעילות מיוחדת, סודית
ויוקרתית.

הוא קיבל תעודת הערכה אישית ממפקד האוגדה על תפיסת מבוקש. גדי מונה למפקד צוות תצפיתנים. חייל עילית אמרו עליו, חברותי, בעל כושר פיקוד ומנהיגות ויכולת מבצעית גבוהה.

ביום כ"ז בניסן תשנ"ג (18.4.1993) נפל גדי בעת מילוי תפקידו והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. הוא הותיר אחריו הורים, שני אחים - יוסי וקובי ואחות - אלישבע. בן עשרים-ואחת היה במותו.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה, בין השאר: "גדי ז"ל התנדב ליחידה תוך שהוא מוותר על לימודיו בישיבה ומתוך הקרבת נוחיותו האישית. גדי בלט בחריצותו ובעזרתו הרבה לזולת, במקצועיותו האג"מית והמודיעינית".

יהי זכרו ברוך