שגיא שמעוני ז״ל

בן חומה ואבינועם נפטר ביום כ' באב תשע"ט 21/08/2019
שגיא נולד בקיבוץ גבים, בן בכור להוריו חומה ואבינועם,  אח לאוריה ורעות.שגיא נולד בלידה קשה - היה תינוק ארוך וגדול, גדל והתפתח בצורה מדהימה. הוריו מספרים ששגיא הסתכל על העולם וקלט דרך החושים המחודדים שלו את כל הנחוץ על מנת לחיות נכון. בכיתה א' נאלץ להרכיב משקפיים, דבר שמאד הקשה עליו, אך מאותו רגע למד לקרוא במהירות.

שגיא היה תלמיד מצטיין. ילד גבוה עם הרבה כישרונות ויכולות. עד היום נותרו פסלים מעשי ידיו עוד מכיתה ד'. שגיא ניגן בילדותו על תופים ובגיל מבוגר חזר לאהבתו לנגינה ולמד לנגן בגיטרה בס לבדו מול המחשב. מאוחר יותר הקים להקה עם חבריו, בה הופיע, ושהייתה חלק אהוב בחייו.

בהיותו בן 12, עזבה המשפחה את הקיבוץ לחווה חקלאית בעכו, ושגיא סייע בטיפול באחותו הקטנה שהייתה בת שנתיים וחצי.  לאחר שנתיים עברה המשפחה להתגורר במושב גן יאשיה שם היה שגיא שותף פעיל בהקמת המשק המשפחתי, ולמרות התמודדות לא קלה, עשה זאת במלוא האחריות והאכפתיות. כנער, עבד והרוויח את כספו בעבודות חקלאיות במושב.

בהיותו בן 15.5 נסעה המשפחה לפיליפינים בעקבות עבודתו של האב. שגיא השתלב מיד בבית הספר הבינלאומי שם, בזכות שליטתו בשפה האנגלית. הוא השתלב בנבחרת הכדורסל של בית הספר ואף נסע איתה לתחרויות ביפן. הוא סיים בפיליפינים את בית הספר התיכון ואף השתתף בטקס הסיום המיוחד, חזר ארצה וסיים שוב בית ספר תיכון ברופין.

בשנת 1983 שגיא התגייס לקורס חובלים, ובהמשך שינה דעתו, עזב את הקורס ועבר למודיעין קרבי. הוא שירת כקצין במוצב הר דב, סייע ביכולותיו בהבנת השינויים בשטח האויב ואף הופיע בתכנית חדשות כאשר רואיין ע"י אלוף החטיבה בנושא זה. בתום שירותו הצבאי נסע לטיול בן חמישה חודשים בדרום אמריקה שם זכה להכיר את משפחתו הגרה בארגנטינה ושם שגיא שדיבר 6 שפות למד גם את השפה הספרדית על בוריה. שגיא מתואר על ידי משפחתו כבן אהוב ויקר, חכם וממזרי.

שגיא החל לעבוד בשירות בשנת 1990. עבר הכשרה ארוכה של אולפן וקורס רכזים והוצב מיד לאחר מכן במחלקת השטח של חטיבת השומרון שם שימש בתפקיד רכז שטח כשמונה שנים.לאחר כהונה ארוכה בתפקיד מורכב זה יצא לקורס קב"טים ושימש כקב"ט בבריסל במשך כשלוש שנים.בשובו ארצה חזר לתפקידי שטח מגוונים ורבים במחלקות השטח של חטיבת השומרון ומספר שנים גם במחלקת השטח של יהודה. בתפקידים אלה כיהן עד שנת 2017.
הימים היו ימי אנתפאדת אל אקצא ושגיא נטל חלק במלחמה היום יומית בטרור המשתולל של אותה תקופה, שגבתה את חייהם של מאות  אזרחים.בתווך יצא שגיא גם לשנת לימודים, פסק זמן ברצף ארוך זה. לאורך כל השנים שמר על מקצועיות גבוהה והישגים רבים. עבודתו בשירות הייתה חלק ניכר מחייו ובה הוא השקיע את מלוא מרצו. החל משנת 2017 שימש בתפקיד רכז במחלקת השטח של חטיבה באגף לענייני ישראל וזרים ממש עד פטירתו הפתאומית.

בשנת 1992 שגיא התחתן והביא לעולם ארבעה ילדים : אורי מרדכי, הילי, איתי יוסף ורון, שאותם אהב בכל ליבו והשקיע בהם רבות.בשתים עשרה השנים האחרונות, חלק שגיא את חייו עם בת זוגו מאיה, ילידת ברזיל ושלושת    ילדיה - אלין, איתי ואידן. הם התגוררו יחד ביישוב קדימה – צורן.
לאחרונה סיימו לבנות שם את ביתם החדש ואף הספיקו לעבור אליו טרם מותו.

 שגיא נפטר מדום לב בביתו. 
הניח בת זוג, שלושה בנים, בת, הורים, אח ואחות. 
קבור בחלקה הצבאית בגן יאשיה. 

 יהי זכרו ברוך.