תומר למדן ז״ל

בן אראלה ודרורי נפטר ביום כ"א באלול תשע"ט 21/09/2019
תומר נולד בקיבוץ נגבה, להוריו דר' אראלה ודרורי, אח לארז, אלה, הדס וגפן. תומר גדל והתחנך בחברת הילדים בקיבוץ ובחברת הנעורים בתיכון צפית.
כבר מגיל צעיר בלט בסגולות חברתיות ומנהיגותיות. תומר אהב מאד ללמוד, ובעיקר אהב טבע וטיולים. היה ילד חכם, יפה תואר, נעים הליכות, שקול ומחושב ותמיד עם ציפיות גבוהות מעצמו. תומר היה מדריך ב"שומר הצעיר", היה מסור מאד לחניכיו ובלט ביצירתיות ובמקוריות. בתום לימודי התיכון עשה שנת י"ג כמדריך ב"שומר הצעיר" ואף ריכז את הקן בגבעת שמואל.

תומר התגייס לשריון, סיים קורס מט"קים וקצונה בהצטיינות, ונשאר להדרכה עד סוף השירות. עם שחרורו עבד שנה בקיבוץ בפרדס ובמפעל ויצא ללימודי תעשייה וניהול.
תומר החל לעבוד בשירות הביטחון הכללי תוך כדי לימודיו, ועבד שם 30 שנה. במרבית שנותיו בארגון שימש כמתחקר במחלקת השטח של החטיבה להתאמה ביטחונית וסיכול איומים על נכסי המדינה חבריו לעבודה אמרו עליו שהיה חומת המגן של ישראל, ואף כונה בפיהם עילוי - עילוי ביצירתיות, ובפיצוח נבדקים קשים. תומר היה חדור מוטיבציה ונכון לכל קריאה ומשימה.

היווה עוגן של ידע וסמכות מקצועית לחברי החטיבה וחנך את רובם. במהלך עבודתו בשב"כ, למד לתואר שני במנהיגות ציבורית ואף למד גישור ולימודי מיינדפולנס.
בשנת 1990 התחתן תומר עם רונית, בת גרעין שהגיעה לנגבה והשניים בנו את ביתם בצורן שהיה אז יישוב צעיר וחדש.
שם נולדו בניהם: גיא אסף ועמר. למרות שעזב את הקיבוץ, נשאר תומר "קיבוצניק" בנשמתו, וכך גם נקרא על ידי חבריו בשב"כ. עבור משפחתו היה תומר אבא ממגנט.

בניו אמרו עליו שקיבלו מתומר כמות אהבה ומסירות כפי ששום ילד בעולם קיבל. תומר היה הכתובת לפתרון בעיות קטנות כגדולות והיווה עוגן משפחתי מרכזי ומשמעותי למשפחה הגרעינית והמורחבת.
תומר היה מצחיקן, מלא הומור וחד לשון, מסור, אוהב, עוזר ומסייע לכל מי שנגע במעגל חייו.

תומר נפטר בעת שירותו בגיל 56.
הניח אחריו אישה, שלושה בנים, הורים, אח ושלוש אחיות.

יהי זכרו ברוך