צבי חג´אג´ ז"ל

בן שרון ואלי נפל ביום ה' בסיון תשס"ו 01/06/2006
בן שרון הכהן ואלי בן-דור. נולד ביום י"ח באב תשמ"ה (5.8.1985) בבית-החולים "מאיר" שבכפר סבא.

אח לגבריאל, מאור ומתן. צבי, שכונה צ´ופי בפי כול, גדל והתחנך בנתניה. הוא למד בבית-הספר היסודי "אביחיל" והמשיך לבית-הספר לטבחות וקונדיטאות "לנ"י" שבעיר.

צ´ופי היה ילד של בית, והרבה לבלות שם עם חבריו הרבים. יחד היו בונים, מפרקים צעצועים, מקימים מחנה מסדינים וממציאים משחקים נוספים. כשנולד אחיו גבריאל, גילה כלפיו אהבה רבה ונהג כאח בוגר ואחראי.  

בשנות נערותו הצטרף צ´ופי לתנועת "הנוער העובד והלומד" והיה חניך פעיל ומעורב - בטיולים, במחנות ובהפעלות. בהשפעת התנועה, הפך לאיש של שלום. למען המטרה ובשם האידאל יצא להפגנות ונמנה עם "נוער הנרות" שבכיכר רבין.  

לצ´ופי הייתה אישיות כובשת ואנשים נמשכו אליו כאל מגנט. לכל אורך חייו היה מוקף בחברים והיה הדמות הדומיננטית, משכין שלום ומלכד. אוהב אדם היה, בעל יכולת להקשיב, לעודד ולתמוך.  

בתקופת התיכון גילה צ´ופי את אהבתו למטבח. שלוש שנים למד טבחות בבית-הספר, ולאחר מכן המשיך ללמוד את רזי המקצוע בבית-הספר למלונאות "תדמור" שבהרצליה. הוא התמסר לעניין ואף דחה את שירותו הצבאי עד להשלמת הלימודים.  

צ´ופי סיים את לימודי הטבחות בהצטיינות והחל להתכונן לגיוס לצבא. בהבינו את חשיבות השירות בתקופה כה מורכבת ומרובת אתגרים, החל להשקיע באימוני כושר והפחית ממשקלו. בזמן שנותר עד הגיוס בילה עם חבריו וכמו תמיד, המשיך להיות "מסמר הערב". הוא הרבה לצאת למסיבות, לצפות בפסטיבלים, להאזין למוזיקה ולבלות בביתו ובבתי החברים. החבורה שצ´ופי היה עמוד התווך שלה נשארה מלוכדת גם לאחר שכל אחד פנה לדרכו, והחברים שומרים על קשר הדוק עם משפחתו של צ´ופי.  

צ´ופי התגייס לצה"ל בחודש ספטמבר 2005 ושובץ בחיל המודיעין. ביום ו´ בסיוון תשס"ו (1.6.2006) נפל בעת שירותו והוא בן  עשרים. הוא הובא למנוחת עולמים בבית-העלמין שבקיבוץ גשר הזיו, שם התגורר עם אמו. הותיר הורים ושלושה אחים. לאחר נפילתו הועלה לדרגת רב-טוראי.  

אמו של צ´ופי פתחה לזכרו בלוג באינטרנט, ובו תמונות, מכתבי פרדה של בני משפחה וחברים ועוד.
כתובת הבלוג: http://tjoepiestorie.blog.com.
 
צבי נפטר ביום ו´ בסיוון תשס"ו, 01 ליוני 2006, בן 20 במותו.

נקבר בבית-העלמין שבקיבוץ גשר הזיו.

הותיר הורים ושלושה אחים.

יהי זכרו ברוך.

לזכרו של צבי חג'אג' ז"ל