מחמוד חיראלדין ז"ל

מחמוד חיראלדין ז"ל

בהודעת הצבא נמסר אז כי סא"ל מ' קיבל את הצל"ש על "פעילותו במבצע עם צוותו, בשטח אויב, בנחישות, קור רוח ואומץ, להגנה על חבריו.
בהמשך פעל מתוך יוזמה וחתירה למגע, נטל תפקיד קדמי בהשתלטות על האויב ופעל בתושייה לקידום ההשתלטות".

מחמוד חיראלדין  נולד ב- 28 בדצמבר 1977 בכפר חורפיש שבגליל העליון, בן בכור לאחמד ונזירה ולו שבעה אחים ואחיות. מחמוד, בן העדה הדרוזית, גדל במשפחה מסורתית אשר חינכה אותו לדאגה לסביבה ולכבוד האדם.

לאורך כל חייו היה מוביל חברתי אשר הסביבה נשאה אליו את עיניה. עד כיתה ט' למד בבית הספר בכפר חורפיש ולאחר מכן עבר לפנימייה הצבאית שבבית הספר הריאלי בחיפה. לאורך כל שנות לימודיו המשיך לבלוט ולהצטיין.

באוקטובר 1997 התגייס לסיירת הצנחנים, בשנת 2000 סיים את בית הספר לקציני יבשה (בה"ד 1) ובשנת 2001 שירת כמפקד מחלקה בבה"ד. בשנת 2002 עבר מחמוד לשרת במערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין.תוך כדי שירותו הצבאי השלים תואר ראשון במשפטים במכללה למנהל ותואר שני בחינוך ובמנהל עסקים מאוניברסיטת חיפה.

בשנת 2002 הכיר את אשתו, נאהד, ובשנת 2004 נישאו. בנם הראשון נולד ב- 2009, שנה שבמהלכה הקים יחד עם חבריו עמותה אשר פועלת לקידום מעמד העדה הדרוזית בישראל.
בשנת 2010 חבר לעמותת "אחרי" והתחיל להדריך את קבוצת "אחרי" בכפר חורפיש לאחר שדאג שהעמותה תחל לפעול בכפרים הדרוזיים במטרה לעודד את בני הנוער להתגייס לשירות משמעותי.
בשנת 2013 נולד בנם השני של מחמוד ונאהד.
בין השנים 2015 – 2018 העביר גיבושים למועמדים לפנימייה הצבאית של בית הספר הריאלי בחיפה, במטרה לנטרל את פערי השפה בקרב המועמדים הדרוזיים.
בנוסף, שימש מחמוד מקור לייעוץ עבור בני הנוער בעדה בכל הקשור לעתידם.

מחמוד אהב מאד לטייל בארץ ובחו"ל. הטיול האחרון שלו עם משפחתו התקיים כשלושה חודשים לפני שנפל.
נפל ב ד' בכסלו תשע"ט, 11.11.2018 במהלך פעילות מבצעית של כוחות המ"מ בעזה.
בן 41 בנופלו.

יהי זכרו ברוך.