מבט מל"מ
בטאון המרכז למורשת המודיעין

מבט מל"מ: גיליון 26 מאי 2001

ערבי ישראל מאבק לאיזה  שוויון,  ראיון עם האלוף  מיל' אורי שגיא,  האם התפוח בשאר נפל רחוק מהעץ – חאפט ?,  בן גוריון  לידין: האם ניתנה הוראה ? , פרשת "להבה" שוחזרה אינתיפאדת אל אקצה והחמאס,  השבוי שחיבר תורת הבריחה מהשבי, 


מבט מל"מ: גיליון 25 דצמבר 2000

המשבר עם הפלסטינים,  ערפאת רוצה הסכם,  האם הייתה התרעה על מהפיכת חומייני באיראן ? , המודיעין האמריקני-דעה אחרת ,  שחזור חטיפת קצינים סורים, השיגעון למזל"ט של שבתאי בריל, מרכז מידע למודיעין ולטרור מוקם במל"מ. 


מבט מל"מ: גיליון 24 אוגוסט 2000

"הצנזור והצנזורה לא יודעים הכל אבל , בודקים הכל, התמודדות - פיגועי ההתאבדות- כלי מנצח, פכים קטנים מסיפורי העלייה הבלתי לגאלית מעיראק, מארכיון ה-C.I.D , מעלילות האיסוף המדיני, הסביבה האסטרטגית של ישראל - מגמות מרכזיות לשנת  2000. 


מבט מל"מ: גיליון 22 יולי 1999

על זכות ההתכחשות וחובת הנאמנות לדעתי , אין לקברניט זכות להתכחש לקצין מודיעין לאחר שזה סיים שליחותו . נהפוך הוא , דווקא זכות ההתכחשות יוצרת חובת נאמנות של הקברניט לפקודיו, סיכוי מול סיכון, " זכות ההתכחשות קיימת ביסודו של כל גוף מודיעיני, " יש להפריד בין זכות ההתכחשות של המדינה לאחריות האישית של המפקדים, " חובת הנאמנות וזכות ההתכחשות דרות בכפיפה אחת בחוזה בין המדינה לשלוחיה'", עד היכן מגעת המחויבות המוסרית של המדינה לשלוחיה? מעבר לקווים, המודיעין במלחמת העצמאות, פלסטינים - עם בהיווצרותו,     

מבט מל"מ: גיליון 21 פברואר 1999

יחסי מודיעין ותקשורת, "החושך" הוא החמצן של המודיעין, פתיחות מבוקרת, סינדרום "כרמלה" חברות בשירותים , תגביר את תופעת ההדלפות ואף תעניק להם לגיטימציה מסוימת , מזהיר , עמוס גלבוע , וממליץ : הייחצנות הטובה ביותר היא המצוינות של השירותים  ראיון עם ראמ"ן – האלוף עמוס מלכא – הממשק עם הדרג המדיני, אנא כורדי:רומן מלחמה ומילוט בכורדיסטאן, עיוורון - המודיעין המערבי וקריסת בריה"מ, יצחק שמיר.


מבט מל"מ: גיליון 20 אוגוסט 1998

עצרת המל"מ ליובל למדינה,  משלחת ידידים 1998, "המתנה" שנתן אמ"ן לחיל הים - הקרב הימי בין חיל הים למשחתת המצרית "איברהים אל-אוול" ותרומת אמ"ן להצלחתו, התקשורת ככלי במלחמה המודרנית כיום באמצעות התקשורת כמעט הכל פתוח ויותר מזה הציבור עצמו משתתף בהתווית תפישת הביטחון.  


מבט מל"מ: גיליון 19 יולי 1998

המודיעין הישראלי – תחילת הדרך, מזיכרונותיו של גדעון רפאל , איש המחלקה המדינית של הסוכנות היהודית, ראיון עם - קצין הש"י שעיצב את המודיעין הקרבי במלחמת השחרור והיה לראש אמ"ן - בנימין גיבלי, מאיש "מש"י" ועוזרו של " יאיר , עד הממונה על פעילות הביון בבלקן מטעם "אצ"ל" בשת"ף עם הבריטים , על ראשית המחקר של חיל המודיעין , " עלי : " היעד העיקרי של המודיעין ב"לח"י" היה השלסון הבריטי.     

מבט מל"מ: גיליון 17 ינואר 1998

סיפורה האישי של ד. לוחמת המוסד, עשור לאינתיפאדה, מתדמית אויב לתדמית שותף, תערוכת בולים בנושא מודיעין וריגול, 


מבט מל"מ: גיליון 16 אוגוסט 1997

מפגש ידידי המל"מ בניו יורק, לעולם לא אשכח את התמונה שחיים קרע מעל בימת האו"ם את ההחלטה לפיה, הציונות היא גזענות, שירותי המודיעין הסובייטים וישראל, שמעון לוינסון מדבר – הקצין הבכיר ביותר בצה"ל שהורשע בריגול, הרס הביצות הדרומיות בעיראק, טרור בהתאבדות, "עמיחי" – יחידת הדרוזים בשירות המודיעין,