יעקב בנאי ז"ל

בן מרסל ושלמה נפל ביום ג' בתמוז תשמ"א 04/07/1981
בן מרסל ושלמה, נולד ביום כ"ח בניסן תשכ"א (14.4.1961) באשקלון.

יעקב התחיל את לימודיו  בבית-הספר היסודי על-שם בן-צבי. אחרי שהשלים שמונה שנות לימוד, הוא עבר לבית-הספר התיכון "תגר", וסיימו בהצלחה. הוריו של יעקב עלו מעירק, ולכן הוא היטיב לדבר ערבית. כשהתקרב מועד גיוסו לצה"ל, היה יעקב מועמד לשרת בחיל המודיעין. בנובמבר 1979 התגייס, עבר אימוני טירונות, ונשלח לאולפן להשתלם בשפה הערבית. הוא התחיל לשרת בחיל המודיעין כמתרגם.

ביולי 1980, עלה יעקב לדרגת רב"ט, ושירת כמתרגם לערבית במעבר על גשרי הירדן. הוא הצליח בתפקידו, ובמרס 1981 עלה לדרגת סמל. ביום 29.6.1981 נסע יעקב במכונית צבאית בכביש ירושלים-יריחו. הוא היה בדרכו למשימה  צבאית על גשרי אדם ואלנבי, שעל הירדן. ליד מעלה-אדומים נתקלה המכונית בצינור מים, התהפכה ונפלה לתהום. החיילים שהיו במכונית נפגעו. יעקב נפצע אנושות והובהל לבית-החולים. חמישה ימים נאבק על חייו, ולבסוף מת מפצעיו. 

מפקד יחידתו כתב עליו, במכתב תנחומים למשפחתו: "חצי שנה לאחר שהתגייס הצטרף ליחידתנו ורק שנה וחצי עשה עמנו, עד שחייו הצעירים נקפדו. כחייל צעיר המתלבט בדרכו התמיד יעקב להתעקש על לימוד מעמיק ויסודי של כל פרט בעבודתנו, מעבר לנדרש ממנו. השקט והשלווה שהקרין על סביבתו, היו פרי חינוך של בית ומשפחה שבהם צמח ובגר. תמיד התנדב לפעילויות בשטח, שהעדיפן על שגרה של עבודה במשרד. במהלך שירותו התגלה כחבר נאמן, אשר היווה מרכז חברתי, בשל חוש ההומור ועומק המחשבה שניחן בהם". 

יעקב נפטר ביום ג´ בתמוז תשמ"א, 04 ביולי 1981.

בן 20 היה במותו.

השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות.

נקבר בבית-הקברות הצבאי באשקלון.

יהי זכרו ברוך